Fujifilm heeft de Europese winnaars van de Innovation Print Awards 2026 bekendgemaakt. Twaalf inzendingen uit Duitsland, Italië, Slowakije, Spanje en Zweden vielen in de prijzen. De Best Innovation Award 2026 Global ging naar WEGNER GmbH uit Duitsland.
De Innovation Print Awards, die dit jaar voor de 19e keer worden georganiseerd, bieden klanten van Fujifilm op het gebied van productieprint wereldwijd de mogelijkheid om hun werk te presenteren. De wereldwijde competitie van 2026 ontving 442 inzendingen uit 29 landen en regio’s. In totaal werden 42 winnende inzendingen geselecteerd.
Hoofdprijs voor WEGNER GmbH
Het Duitse WEGNER GmbH won de hoofdprijs met het “BMW 3.0 CSL book project”, een verzamelaarseditie ter ere van een sportwagen, uitgebracht in een beperkte oplage voor slechts 50 eigenaren. Elk exemplaar is gepersonaliseerd met voertuigspecifieke details, waaronder het voertuigidentificatienummer (VIN). Het boek werd geproduceerd met een combinatie van de Jet Press 750S en Revoria Press PC1120. Het bedrijf won daarnaast de categorie Wide Format Applications met “Textile Love Stories”, geproduceerd op de Jet Press 750S.
Ook Kanovits Print Atelier uit Duitsland werd onderscheiden. Het bedrijf won de categorie Company Self Promotion met “Beyond CMYK – Calendar of Digital Embellishments” 2026. Voor de productie werden de Revoria Press PC1120 en de nieuwe Revoria Press PC2120 ingezet.
Prijzen voor bedrijven uit Spanje, Italië en Scandinavië
Drie Spaanse bedrijven vielen eveneens in de prijzen. IMPRENTA PISAMAR-TINTAGRAFIA 2.0 S.L. won de categorie Sustainability met “CATÁLOGO GARNICA“. OLSANGRAF, S.L. werd tweede in Use of Specialty Colours en Rapid Centro Color Print Services eindigde als Runner-Up in Company Self Promotion.
Ook drie Italiaanse bedrijven ontvingen een Runner-Up Award. Nuova Tipografia Montaccini werd tweede in Multi Piece Campaigns, Tipografia Grafica Sette in Rigid Packaging en Tipografia On Time in Business Effectiveness. Alle drie de inzendingen werden geproduceerd met de Revoria Press PC1120.
In Slowakije werd TYPOSET, Ltd tweede in de categorie Calendars met “Detvian Folk Art – Calendar 2025 – Limited Edition”. Het Zweedse Inplastor AB ontving twee Runner-Up Awards, voor “Mastering Sustainable Printing” in de categorie Sustainability en “Digital In Mould Printing” in de categorie Technology.
Meer mogelijkheden met speciale kleuren
‘De Innovation Print Awards van dit jaar hebben opnieuw de breedte en kwaliteit laten zien van het werk dat Fujifilm-klanten wereldwijd produceren’, aldus Graham Leeson, Head of Communications & Sales Enablement bij Fujifilm Europe. ‘Bijzonder bemoedigend is het creatieve gebruik van speciale kleuren en geavanceerde productiemogelijkheden om toepassingen verder te brengen dan het traditionele CMYK. Het toenemende gebruik van SUPER COLOUR-toners, zoals Pink, Gold, Silver en Green, laat zien hoe printserviceproviders de mogelijkheden van digitaal printen uitbreiden en inspelen op ambitieuzere creatieve eisen. We zijn verheugd om zoveel Europese klanten terug te zien bij de erkenningen van dit jaar en feliciteren alle winnaars van dit jaar.’
Alle winnende inzendingen zijn te bekijken op de website van Fujifilm.
